Ta nejlepší máma

O hormonech v těhotenství, náladách a přecitlivělosti s ním spojené, už bylo napsáno mnoho. Nějak jsem neměla pocit, že by se mě to jakýmkoli způsobem týkalo, naopak, připadala jsem si v pohodě víc než kdy jindy.

Až teď nedávno – úplné slzavé údolí. Těžko říct, co bylo tím opravdu opravdovým spouštěčem, skoro bych vsadila na stres v práci. (pro zasmání: rozbrečela jsem se poté, co manžel neprojevil dostatečné nadšení nad roztomilými obrázky na svrchních plínkách).

Kromě spousty jiných pocitů se dostavil strach. Ne strach z porodu (to přijde předpokládám v horizontu nejbližších týdnů), ale strach z toho, jestli budu dobrá máma. Jestli se dokážu o prcka dobře postarat, a to jak po té fyzické stránce, tak i jestli ho zvládnu dobře vychovat a hlavně jestli mu zvládnu dát dostatek lásky. Jestli zvládnu poznat, kdy je ještě i při breku všechno v pořádku, a kdy jde o nějaký závažnější problém. Jestli s ním zvládnu provádět všechny ty cviky, které maminky s dětmi dělají (kde přišly na to, že je to dítě potřebuje? Poradil to doktor?) a jestli je zvládnu provádět dobře. Jestli nebudu až příliš úzkostlivá, že se někde zašpiní, spadne a nebo zraní. Jestli … a milion dalších dotazů.

Za pár dnů na mě vyskočil tento „komiksík“

Není k dispozici žádný popis fotky.

a tak si říkám, že na tom asi něco bude.

1 komentář: „Ta nejlepší máma

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s