Máš všechno?

Cca 3 měsíce do předpokládaného termínu porodu. Jedu na návštěvu za maminkou, která je v očekávání prvního vnoučete a těší se, tak nějak zdravě, řekla bych. Co kvituju s povděkem, tak se nevnucuje, nenutí mi svoje rady a jediné správné náhledy na věc, když se zeptám, tak řekne svůj názor, když neví, řekne, že to neví. Když jí něco povídám, poslouchá. Když jí nic nepovídám a je vidět, že se mi o tom nechce mluvit, nevyzvídá. (Díky mami!).

Při poslední návštěvě se jen tak zeptala: „máš všechno?“

Jak jako všechno, šrotovalo mi hlavou? Plíny v zásadě mám a nebo jsou objednaný, stejně tak přebalovací podložky. Kočárek máme, i vajíčko do auta. Postýlka bude po mně, akorát jak se rozjaří, bude potřeba ji asi přetřít. Máme i peřinky do postýlky! Mám pár úplně prtěcích bodíček, jednu ušitou mikinku a pár věcí ještě po mně. Zavinovačku máme taky po mě (sice bez výplně, ale to se doladí). Tak to mám tak nějak asi všechno, ne? Co se balí do tašky do porodnice, to se dozvím snad na kurzu. Předpokládám, že další oblečení podědíme po dětech z rodiny, příp. dostaneme, a hlavně! Nevím jak bude prcek velký či malý, jaké bude vůbec počasí atd., obchody jsou dnes plné všeho a není problém prakticky cokoli kdykoli koupit. Pokud v provozu zjistíme, že něco nutně potřebujeme, tak to koupíme taky. Takže žiju v klidu.

„Asi jo,“ říkám mamce. „A v čem pojedete z porodnice?“ ptá se maminka natěšeně v očekávání, že jí ukážu minimálně fotku nějakého pěkného kompletu. „Noooo….. to já ještě nevím, vždyť nevím jaký bude počasí a jak bude prcek velký a tak…“ „No ale měla bys mít nějaké kombinace, co máš?“

Říkám si, že to moc řeší, že bodýčka mám, prcka zabalím do zavinovačky a pojedeme. Pak mi zvolna ale dochází, že dítě v klasické zavinovačce do vajíčka asi nedám …. a že mimčo, který jde úplně poprvé do toho nového světa, nemůžu nechat jen tak v bodýčku s holýma nožičkama. Takže … tepláčky! a ponožečky! Nebo radši overálek? Nebo dupačky! Dělají se vůbec ještě klasický dupačky? Jejda…a vlastně budu potřebovat nějakou lahvičku na mlíko? Asi jo, protože … co když mi nepůjde kojit? Aspoň jeden dudlík? Nějakou dečku do kočárku?

Je toho asi spousta. Říkala jsem si, jak to nebudu  řešit. Jak nás a prcka nebudu obklopovat (zbytečnými) věcmi, protože občas to, co vidím na nejrůznějších návštěvách, mi přijde opravdu už jako moc! Zase na druhou stranu teď nevím, jestli to nemám na háku až moc. Jestli najednou, až přijedeme z porodnice, nezjistím, že nám chybí něco životně důležitého (jako třeba zmiňovaná lahvička na mlíko). Něco, co mě ale vůbec nenapadlo, a přitom je to zcela základní věc. Pořád si ale říkám, že čas ještě mám. Spoustu věcí se snad dozvím na tom kurzu. Na chystání místa na věci pro prcka a hlavně na jejich shánění si vyhradím čas, až budu na mateřské, ten cca měsíc a půl mezi odchodem na mateřskou a předpokládaným termínem porodu, a budu doufat, že nebudu rodit předčasně, protože … 😀 Ale co, kdyby, tak mám kolem sebe dost skvělých a zkušených lidí, kteří by to nejnutnější pro nás doma určitě připravili. Takže po chvilkové panice (v řádu pár hodin) se vracím k přístupu „v klidu a pohodě.“

(Akorát si teda asi začnu psát seznam 😀 Myšlenky chodí neuspořádaně a já se pak budu třeba divit, že ty plíny a oblečky nemám vyprané :D)

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s