Pochybnosti

Někdy si říkám, jak mi to s tou naší malou krásně jde. A jindy … jindy se mi z toho chce brečet. Teda spíš ze mě.

Položím malou po krmení do postýlky, dám pusu, pohladím, přikryju, podám hračku a ona kouká. Apaticky leží a kouká do nikam, pomaličku se jí zavírají očka. Říkám si, že teď nemá cenu do ní nějak mluvit a snažit se s ní komunikovat, že bude spinkat. Potichu odcházím a jdu něco dělat. Slyším ticho. Zpravidla, když je vzhůru, tak se vrtí, funí a všelijak zvučí. Nezřídka se zaberu do činnosti a nevnímám, jak čas letí. Najednou je hodina pryč! Jdu se podívat, co slečna dělá … a ona kouká. Kouká tak stejně, jako když jsem od ní odešla.

A tehdy mě zasáhnou výčitky a pochybnosti o tom, jestli jsem pro ni dost dobrá. Jestli by  třeba radši než vyžehlený plíny neměla mamku vedle sebe.

Samozřejmě nejen tehdy. Těch okamžiků a situací je víc.

Třeba tehdy když kouká na mě, vypadá přítomně a čile. A já nevím, co s ní dělat. Snažím se, a většinou je to bez reakce. Říkám si, že je ještě maličká, ale i tak … Nebo tehdy, kdy ji přebalenou a nakrmenou dávám do sportovního vozíčku, že se půjdu proběhnout, a ona u toho pobrekává. Říkám si, jestli by radši nebyla doma, v klidu, ve své postýlce nebo v náručí u mámy, než být vláčená s mámou kdo ví kde, protože jinak to nejde. Nebo snad jde? Zpravidla usne dřív, než vyjedu ze dvora, tak si říkám, že je to asi dobrý, ale i tak .. Nebo tehdy když se přistihnu (a teď ani nemám skoro odvahu to napsat), že mě obtěžuje/“obtěžuje“ kojení – o tom víc snad někdy příště.

Achjo, to mateřství je změť dosud nepoznaných situací a pocitů, se kterými si prostě nevím rady. Někdy ale, když malou chovám a ona na mě vrhá své naprosto oddané a důvěřivé pohledy … tak si říkám, že je prostě asi všechno tak, jak má být. Snad.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s