Nemůžu spát a jsem mlsná!

Těhotné prý špatně spí, slyšela jsem kdysi dávno a od té doby, co jsem těhotná, tak ještě několikrát. „Pchá, to se mi nemůže stát! Jsem totiž rozený spáč“, říkala jsem si celou dobu. Opravdu, lehnu a spím. Je jedno kde, je jedno kdy. To, že bych nemohla usnout, se mi stává odhadem tak 3x do roka.

Teda vlastně … stávalo. Je to tady! Nemůžu spát. Nic mě nebolí, leží se mi dobře, většinou dobře vyladím i teplotu v ložnici a prostě nic, ani ťuk, spánek nepřichází. Dokonce i v hlavě je vymeteno, nepřemýšlím nad ničím, žádné starosti si nepřipouštím, prcek většinou v noci ani nekope … mám prostě všechny předpoklady pro to, jednoduše lehnout a usnout. Navíc vzhledem k tomu, že do postele padám opravdu unavená. A ono nic. Nevím co s tím, asi s tím prostě nic neudělám, ale někdy se ty minuty a hodiny strašlivě vlečou. Vedle mě leží klidně oddechující manžel a já mu jen tiše závidím, a snažím se co nejmíň vrtět, ať se vyspí aspoň jeden z nás. Někdy, zejm. když se svou neschopnost usnout snažím vyřešit cestami na záchod, se vzbudí. Já vím, že je vzhůru, on ví, že jsem vzhůru já a já mám kolikrát pocit, že čeká, jestli usnu já. To, že nespím, nejspíš pozná podle dechu, a většinou pak následuje hrozně hezká otázka: „Můžu pro tebe něco udělat?“ Nemůže, nebo aspoň nevím co. Co by mi pomohlo usnout. Ale je to hrozně milé a nejen za tohle ho miluju.

Další samostatnou kapitolou jsou těhotenské chutě. O těch ví snad každá těhotná svoje. Za sebe musím říct, že ani jednou, opravdu ani jednou nepřišla „tradiční“ chuť na zavařený okurky. Ale jiné kyselé věci, to jo! Byla tu poměrně dlouhá etapa rybičkového salátu, která postupně přešla v etapu kysaného zelí na všechny způsoby. A pro pivo bych byla snad schopná zabít. Ale co je pro mě opravdu mor, tak to je sladké. Vždycky jsem na sladké byla a teď je to ještě horší. Vždyť já jsem si začala i kafe sladit! Peču tak často, jak nikdy! I když já jsem nikdy žádná velká kuchařka či pekařka nebyla, tak tu laťku posunout nebylo až tak složité. Hitem poslední doby jsou sušenky. Práce celkem málo a spousta kousků! Teď zrovna si pochutnáváme na citronových. Těhotné prý mívají i zajímavé kombinace chutí. Asi nejsem ten případ. Lépe řečeno: mám svou standardní dlouhými lety ozkoušenou vynikající kombinaci chleba se sádlem, s nivou, hrnkem mlíka a zavařenýma meruňkama. Vzhledem k tomu, že tohle mi přijde jako normální kombinace….

2 komentáře: „Nemůžu spát a jsem mlsná!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s