Novoroční

Dlouho, hodně dlouho jsem sem vůbec nic nenapsala. Mohla bych se omlouvat a vymlouvat, nebo snad dokonce tvrdit, že nebylo co psát. Kdo mě však aspoň trošku zná, ví, že tomu bylo přesně naopak.

Za poslední cca čtvrtletí roku 2018 mám vůči blogu několik restů. Co se týká tradičních sportovně – závodních a výletních rubrik, chybí zápisek o letošním Vokolo Priglu (ano, běžela jsem, a jako tradičně bok po boku s Radimem, nicméně už je to TAKOVÁ doba, že si ani nedělám ambice tento zápisek doplnit), a taky po vánoční výlet za sněhem, aneb Pokus o zdolání Kralického Sněžníku (tady ještě ambice na doplnění jsou!). Určitě bych mohla založit rubriky nové, třeba s názvem „těhotenství,“ „svatba“ a „manželství.“ O tom všem (a vlastně i o spoustě dalšího více či méně souvisejícího) bych teď mohla psát. Myslím, že minimálně na některé z těchto rubrik dojde 🙂

Ano, konec roku 2018 byl opravdu turbulentní, a vnímám to tak, že to byly pozitivní turbulence, i když neplánované. Zvykám si. Každý den mi teď přináší něco nového, novou situaci, nový pocit, nový prožitek, nové … cokoliv, co musím nějakým způsobem vyřešit, překonat, přijmout.

Rok 2019 bude … jiný. Budu se starat i o někoho jiného, než jen o sebe, bude potřeba respektovat i jeho potřeby. Budu mít určitě méně času na své koníčky, budu mít méně času sama pro sebe, méně času na sport, určitě i na čtení … asi méně času na vše, co teď dělám tak ráda. Nevnímám to jako ztrátu, alespoň zatím rozhodně ne. Prostě tady je (a bude) nová životní etapa, na kterou se těším, i když nevím, co všechno přinese a jaké to bude. Následující rok bude do jisté míry takový, jaký si ho udělám(e). Některé věci nezměníme, ale můžeme je přijmout – nebo se o to minimálně pokusit.

A to je moje výzva pro letošní rok: brát věci tak, jak přicházejí. Nesnažit se je na sílu měnit, a netrápit se kvůli tomu, že změnit nejdou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s