Cyklistický ultramaraton K24

23. – 24. 6. 2017 – 17. ročník cyklistického ultramaratonu K24, s mou účastí již po šesté. Vysoké teploty posledních dní doprovázené silným větrem slibují silný zážitek.

14:30 tradiční mše, možná proto, že je svátek, je účast větší než obvykle.

16:00 start. Na trať se vydává více než stovka cyklistů, já premiérově se svou silničkou, s Pavlem již poněkolikáté, přesto tak nějak jinak 😉 Ač startujeme ze zadních pozic, rychle se prodereme poměrně dopředu, a to i přesto, že víme, že rychlost prvního kola vůbec nic neznamená. Vždyť tady jde hlavně o výdrž, a to nejen fyzickou, ale i tu psychickou.

První dvě kola následují bezprostředně za sebou, bez přestávky, vody máme kupodivu dost. Organizátory a dobrovolníky známe s Pavlem oba dva, možná proto nás povzbuzují naprosto extrémně. Po druhém kole nás však ani jejich mohutné fandění nepřesvědčí, abychom jako jiní borci pokračovali bez přestávky ještě dál. Jen rychle doplníme vodu, dopřejeme tělu komfort v podobě nějakého toho jídla a vyrážíme. Ve 21 hodin již za sebou máme 5 hodin závodu, v našem případě 4 kola, a ověšeni noční výbavou se vydáváme vstříc dalším kilometrům. Ještě půlnocí dokončíme 6. kolo a pro dnešek končíme, dáme rychlou sprchu a zaléháme do spacáků na matracích, které jsou na oratoři pro závodníky připraveny. Zázemí je prostě skvělé!

Spánek je trhaný, každou čtvrt hodinu na nedalekém kostele odbíjí zvon, přesto si alespoň trošku odpočineme. Vstáváme před pátou, oči zalepené, kolena bolavá, zadek jakbysmet. Teplá polévka přichází vhod, ač se to nezdá, ráno je celkem chladné. Při chůzi člověka bolí jen něco a jen trošku. Ale jak nasedne na kolo, vše se mnohonásobně zhoršuje: ramena, za krkem, zápěstí, dlaně…všechno. Zdá se téměř nemožné odkroužit další kolo. Přesto ho dokončujeme a po krátké pauze se pouštíme do dalšího. Při každém kole se snažíme spočítat přechody pro chodce, které se na trase nachází, abychom se mohli zúčastnit tipovací soutěže, moc se nám to ale nedaří, většinou si na to vzpomeneme až v polovině trasy. Přesto před polednem odevzdáváme vyplněné lístečky se spočítanými přechody a s tipnutým počtem celkových kilometrů tohoto ročníku. Již značně vyždímaní vyrážíme v poledním vedru (a větru) do 11. kola. Jsme už tak unavení že skoro nemluvíme, přesto držíme poměrně slušné tempo. Pavel by mohl jet rychleji, ale rozhodl se mě v těžkých chvílích neopustit, čehož si nesmírně vážím. Do 12. kola se musím téměř nutit, přesto vyrážíme dál, přibíráme k sobě ještě jednoho chlapce, který tam jezdí sám a to už by se prý nedonutil. Všichni víme, že se nemusíme nikam hnát. Máme na toto kolo spoustu času, do ukončení závodu už bychom stejně další nestihli. Za Otmarovem kvetou slunečnice, dokonce si pamatuji, že jsem si chtěla jednu utrhnout, tak zastavujeme a já si do cíle dovážím suvenýr.

Necelou půlhodinu před koncem závodu odevzdáváme v cíli organizátorkám startovní čísla výměnou za placku s logem závodu. Hned ji špendlím na cyklobrašničku, budu tuhle památku vozit všude sebou, až do dalšího ročníku, kdy ji (třeba) vyměním za další. Řítíme se na matrace a prakticky okamžitě usínáme. Nejsme v tom sami, většina zničených závodníků také leží a spí. Před pátou odpolední vstáváme, dáváme klobásu a na dvoře čekáme na vyhlášení výsledků. Pěkné je, že každý účastník dostane svoji upomínku, diplom, na kterém má zaznačeno, kolik kilometrů překonal. Na tom mém i Pavlově se skví stejné číslo 340,8 km. Já jsem tím svůj dosavadní nejlepší výkon dorovnala, Pavel ujel o kolo méně než loni (ale ne proto, že by na to neměl).

Na ty nejlepší nemáme, ale vůbec nám to nevadí, vždyť tady člověk překonává jen sám sebe, svoje limity a svoje možnosti. Jak praví myšlenka závodu: „Je jedno, jestli budeš bojovat o prvenství, nebo pojedeš někde vzadu. Důležité je, že se přesvědčíš, zda to dokážeš!“

A přece jsme něco vyhráli, teda já 🙂 přechody na trase jsme spočítali dobře (18) a celkovému počtu ujetých kilometrů (50 841 km) jsem se svým tipem přiblížila nejvíce. Čokoláda budiž mi odměnou 🙂

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s